بهترین دکوراسیون منزل با ایده هایی متفاوت و مناسب سلیقه ایرانی

پاراپت پلاس پاراپت پلاس
2,802 بازدید
دکوراسیون سالن پذیرایی

تاحالا به اهمیت چیدمان محیطی در آن حضور دارید توجه کرده اید؟ چیدمان محیط به خصوص ساختمان های مسکونی اهمیت بالایی دارد، زیرا باعث ایجاد حس آرامش در افراد خواهد شد. اگر در خانه ای با یک دکوراسیون بهم ریخته اقامت داشته باشید از نظر روحی همیشه در استرس خواهید بود و انرژی های بدی را دریافت خواهید کرد. این عوامل باعث شده است که در عصر جدید رشته هایی مانند طراحی داخلی در دانشگاه ها تدریس شود، و باعث به وجود آمدن انواع متریال و طراحی های متنوع برای خلق یک دکور بی نقص شوند.

پذیرایی و یا نشیمن مهم ترین بخش خانه شما است، که بیشترین اوقات خود را در آن سپری میکنید. گپ و گفت خانوادگی، دورهمی، شب نشینی، مهمانی و همه و همه در پذیرایی اتفاق می افتد. از طرفی بیشترین چیدمان منزل نیز در آن قسمت قرار دارد، مانند: مبلمان، وسایل تزئینی، وسایل گرمایشی و سرمایشی و … . داشتن یک دکوراسیون زیبا و مناسب باعث میشود تا شما از حداقل فضا، حداکثر بهره را ببرید و همراه با آن زیبایی را جلوه کنید و آرامش را به خود و اعضای خانواده تان هدیه دهید. اما چگونه؟ برای پاسخ به این سوال تا ادامه مقاله با ما همراه باشید.

دکوراسیون مدرن یا کلاسیک و سلطنتی؟

اولین سوالی که در رابطه با دکوراسیون منزل باید به آن پاسخ دهید این است که دوست دارید فضای نشیمن شما به چه سبکی باشد؟ اگر سبک مدرن را انتخاب کنید باید از مبل های راحتی و لوازم مدرن استفاده کنید. در سبک کلاسیک نیز نیاز به مبل های سلطنتی دارید و می توانید هر نوع مهمانی را در منزل خود برگزار کنید. البته فارغ از سلیقه، انتخاب سبک چیدمان بستگی به فضا و ابعاد منزل شما دارد. قطعا در یک فضای کوچک استفاده از سبک مدرن جلوه بیشتری خواهد داشت و بالعکس.

مدرن یا کلاسیک؟؟

مدرن یا کلاسیک؟؟

هر کدام از قسمت های خانه مسکونی دارای ویژگی های خاصی است و باید به روش های مختلفی چیدمان شوند، مهم ترین قسمت خانه اتاق پذیرایی است. زیرا بیشتر اعضای خانواده وقت خود را در این قسمت خواهند گذراند. وجود مهمانی ها و جشن هایی که همه افراد برگذار می کنند هم تا حدی در این مکان است، و این محیط باید دارای یک هارمونی زیبا و هماهنگ از رنگ ها باشد تا علاوه بر ایجاد احساس آرامش در فرد باعث زیبایی محیط نیز شود.

نکات مهم در چیدمان دکور پذیرایی

برای طراحی دکوراسیون پذیرایی باید به چند نکته توجه کنید که ما در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد البته این تمام اطلاعات نخواهد بود و باید برای داشتن یک طراحی زیبا پیش یک دکوراتور ماهر بروید.

 • توجه به سایه و روشن در دکوراسیون پذیرایی :

تمام طبیعت آمیخته ای از روشنی و تاریکی خواهد بود و باعث ایجاد حس زندگی در آن خواهد شد. استفاده از رنگ های تیره و روشن که هم خانواده خواهند بود باعث یک زیبایی خاصی خواهد شد، اگر در طراحی خود فقط از رنگ های تیره استفاده کنید محیط مانند یک غار می شود، و احساس دلگیری به تمامی افراد آن خواهد داد. ایجاد تعادل در روشنی و تاریکی در طراحی باعث خواهد شد تا دکوراسیون پذیرایی شما کاملا استاندار باشد و ذهن شما به آن آرامش لازم برسد.

 • استفاده از رنگ های خنثی و گرم :

رنگ یکی از مهم ترین عناصر در دکوراسیون پذیرایی خواهد بود. استفاده از رنگ های خنثی یکی از روش های مناسب است، زیرا این رنگ ها با تمامی رنگ های گرم و سرد هماهنگی خواهد داشت، و کاملا ست خواهد شد. رنگ های گرم به اتاق پذیرایی باعث به وجود آمد حس دلچسب می شود و هنگام ترکیب شدن با رنگ های خنثی یک هارمونی خاصی رای ایجاد خواهند کرد.

رنگ های گرم ولی خنثی

رنگ های گرم ولی خنثی

 • استفاده از بافت در طراحی داخلی پذیرایی :

بافت اجناس مختلف در استفاده از دکوراسیون پذیرایی یک روش منطقی برای جدا سازی فضا ها خواهد بود. استفاده از متریال هایی مانند چوب، پارچه ، چرم، سیلور و …. زیبایی بصری خاصی را به اتاق پذیرایی به وجود میاورد.

 • استفاده از نور مصنوعی :

وجود نور مصنوعی در خانه یکی از مهم ترین فاکتور ها در شب خواهد بود. استفاده از نو مصنوعی با توجه به نوع دکوراسیون پذیرایی باعث ایجاد حس گرما خواهد شد. اما چه نوع لامپ و نوری استقاده کنیم؟! استفاده از نور های گرم و‌سرد یا سفید و زرد باعث نورپردازی خاصی خواهد شد. این نورپردازی باید در حد تعادل باشد، نه خیلی زیاد و نه خیلی کم، که چشم هایی افراد را اذیت کند. نور در زیبا تر کردن وسایل ها و متریال های استفاده شده در محیط تاثیر بالایی خواهد داشت.

 • تاثیر میز های استیل در دکوراسیون داخلی منزل

مهم ترین نکته در اتاق پذیرایی مبلمان آن است. زیرا وسیله ای که افراد را دور هم جمع کرده و باعث ایجاد لحظه ها شود، میز و مبلمان است. استفاده‌ از مبل های راحتی و یا کلاسیک دو اصل مهم است که باید با توجه به سلیقه فرد انتخاب شود، هر کدوم از این نوع مبلمان ها دارای دکور های مخصوص به خود هستند، و دیگر متریال ها نیز با هماهنگی با آنها استفاده خواهد شد.

دکوراسیون پذیرایی استیل

دکوراسیون پذیرایی استیل

 • کاغذ دیواری یا رنگ دیوار ها:

استفاده از کاغذ های دیواری در زیباتر شدن دکوراسیون پذیرایی کمک زیادی خواهد کرد، انواع مختلف این نوع کاغذ ها در بازار موجود است. اما بعضی ها ممکن است، به کاغذ دیواری علاقه نداشته باشند، پس در انتخاب رنگ دیوار باید دقت بیشتری کنند، استفاده از رنگ های تند برای دیوار ها اصلا مناسب نیست زیرا باعث ایجاد احساس زندان و قفس در افراد خواهد شد بهتر است از رنگ هایی مانند، سفید استخوانی، یخچالی برای دیوار پذیرایی استفاده کنید.

 • کمد و قفسه ها:

استفاده از قفسه ها ها برای قرار دادن وسایل تزئینی در پذیرایی باید با توجه به مبلمان آن انجام شود، مثلا اگر مبلمان کلاسیک دارید باید از قفسه های با طرح های استیل استفاده کنید، اگر مبلمان مدرن دارید از طرح های ساده و پست مدرن می توانید در استفاده از دکوراسیون پذیرایی خود کمک بگیرید.

 • گل طبیعی و مصنوعی:

انسان به طور غریزی علاقه زیادی دارد تا محیط زندگی آن با طبیعت آمیخته شود، بهترین راه استفاده از سرویس های چوب و گلدان های طبیعی و مصنوعی خواهد بود. ایجاد حس آرامش در استفاده از این دو نوع متریال در دکوراسیون پذیرایی دلچسب خواهد بود.

دکوراسیون منزل با گل های طبیعی

دکوراسیون منزل با گل های طبیعی

 • نقش تابلو ها در دکوراسیون پذیرایی آپارتمان:

استفاده از تابلو های هنری در دکوراسیون پذیرایی نیز باعث یک زیبایی بصری خاصی خواهد شد، وسایل هنری با روح و روان انسان رابطه مستقیم داشته و یک جور کشش خاصی را درون انسان بیدار خواهد کرد. این تابلو ها را در آخرین لحظه خریداری کنید زیرا ابتدا باید کل دکور شما آماده شود تا بدانید از پایه ای باید پیروی کنید.

 • تاثیر پرده در چیدمان پذیرایی:

پرده ها نیز یکی از وسایل مهم در دکوراسیون پذیرایی خواهد بود که جنس و رنگ آن با مبلمان ها و دیوار ها همخوانی داشته باشد، در غیر این صورت مانند یک لکه بر روی تابلو نقاشی خواهد شد.

 • اهمیت دکوراسیون پذیرایی ساختمان:

در اوایل این مقاله از اهمیت دکوراسیون پذیرایی برای شما حرف زده ایم و خود می دانید که اتاق نشیمن یکی از مهم ترین نقاط خانه به حساب خواهد آمد ‌‌و برای ما ایرانی ها که مهمان نوازی در سراسر دنیا معروف هستیم، اهمیت آن دو چندان خواهد شد.  تیم ما با ارائه بهترین مشاوره ها و تولید بهترین نوع متریال در تولید مبلمان ها در صدد است تا یک دکور بی نظیر در اتاق پذیرایی شما ایجاد کند.

اهمیت چیدمان و دکوراسیون سالن پذیرایی

اهمیت چیدمان و دکوراسیون سالن پذیرایی

پذیرایی زیبا و جذاب با چیدمانی درست و مناسب

بعد از آن که شما سبک دکوراسیون منزل خود را انتخاب کردید نوبت به چیدمان مبلمان می رسد. فرقی نمی کند سبک شما مدرن باشد یا کلاسیک نکات زیر برای هر چیدمانی ضروری است:

اولین عامل تاثیر گذار در دکوراسیون منزل، چیدمان مبل ها است. به خاطر داشته باشید که مبل ها را به صورت خطی نچینید. می توانید با توجه به مدل و سبک آن ها، به صورت گرد، نیم دایره و … کنار یکدیگر قرار دهید. مبل ها باید از پنجره و پرده به اندازه ۲۵ سانتی متر الی نیم متر فاصله داشته باشند. درست است که بین مبل ها باید فضا وجود داشته باشد و با فاصله کنار یکدیگر قرار گرفته باشد اما از این نکته غافل نشوید که اشخاص باید بتوانند بر روی مبل به راحتی با یکدیگر در ارتباط باشند.

دکوراسیون پذیرایی مستطیلی شکل ایرانی

وجود پرده برای هر خانه ای ضروری است و تاثیر بسزایی در جلوه منزل شما دارد. می توانید با توجه به سبک دکوراسیون از انواع پارچه ها برای پرده استفاده کنید. توجه داشته باشید که جنس پارچه پرده باد به گونه ای انتخاب شود که مانع از رسیدن نور به محیط نشود. رنگ آن هم باید هارمونی جذابی با مبلمان داشته باشد. توصیه ما به شما استفاده از پرده های توری برای سبک کلاسیک و پرده حریر برای سبک مدرن است. البته انواع مختلفی از پرده ها وجود دارد که می توانید با در نظر گرفتن سلیقه و بودجه خود انتخاب کنید.

تلویزیون جز جدایی ناپذیر پذیرایی خانه ها، شما می توانید آن را بر روی دیوار نصب کنید تا فضای کمی را اشغال کند همچنین می توانید بر روی میز قرار دهید. دیوار پشتی تلویزیون باید از تلویزیون بزرگتر و به صورت یکدست باشد. می توانید از انواع کنف ها، کاغذ دیواری ها و … برای تزئین دیوار پشت آن استفاده نمایید.

جای فرش ایرانی را در خانه ایرانی هیچ چیز نمی تواند پر کند. فرش را متناسب با رنگ محیط و در ابعاد مناسب خریداری کنید. برای مکان های بزرگ فرش های بزرگ و برای مکان های کوچک فرش های کوچک. فرش ها را در فضاهای بزرگ به صورت کج قرار ندهید. همچنین سعی کنید همیشه پایه های جلویی مبل بر روی فرش قرار گیرد. زیر میز و جلو مبلی نیز باید فرش قرار داشته باشد.

سالن های مستطیل شکل

سالن های مستطیل شکل

زیباترین سبک های دکوراسیون و طراحی داخلی پذیرایی خانه شیک

نورپردازی خانه بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید بر روی دکوراسیون خانه شما تاثیر خواهد گذاشت. حتما از لوستر برای زیبایی بیشتر و همچنین داشتن نور درخشان تر استفاده نمایید. برای سقف های کوتاه از لوسترهای کوچک و برای سقف های بلند از لوستر های بزرگ بهره ببرید. همچنین جهت داشتن نورپردازی جذاب تر می توانید از آباژور های مناسب با سبک و مبلمان خود نیز استفاده نمایید.

امروزه بسیاری از اشخاص برای سقف خانه هایشان از انواع کنف ها و گچ بری ها استفاده می کنند. می توانید در کنار آن ها از نورپردازی ها و نورهای مخفی نیز استفاده نمایید. البته نکته حائز اهمیت این است که سقف خود را شلوغ نکنید و از طرح های ریز دوری کنید. استفاده از اکسسوری ها را فراموش نکنید. برای پر کردن قسمت های خالی پذیرایی خود می توانید با توجه به سلیقه خود از اکسسوری ها و وسیله های تزئینی مانند: گلدان، مجسمه و … استفاده نمایید. البته فضا را پر از گل نکنید و بگذارید سادگی محیط ارامش را برایتان به ارمغان آورد.

تابلو شی نام آشنایی که احتملا همه شما به آن علاقه دارید. در استفاده از آن زیاده روی نکنید و در جای درست نصب کنید. تابلو نباید زیاد به سقف چسبیده باشد و همچنین نباید زیاد به قسمت پایینی دیوار نزدیک باشد. برای سبک مدرن می توانید از تابلوهای جدید با چیدمانی جذاب کنار یکدیگر استفاده نمایید و برای سبک کلاسیک از تابلو فرش ها سود ببرید.

در اخر شما می توانید دیوارهای خانه خود را متناسب با چیدمان آن رنگ آمیزی کنید و یا از کاغذ دیواری استفاده نمایید. برای خانه هایی با سیک مدرن می توانید از هر رنگی متناسب با مبلمان خانه بهره ببرید. اما در سبک کلاسیک رنگ های روشن بهترین انتخاب برای شما خواهند بود.

دکوراسیون های شیک و جذاب سالن پذیرایی

دکوراسیون های شیک و جذاب سالن پذیرایی

نکاتی در رابطه با خرید مبلمان و وسیله های پذیرایی

همیشه به خاطر داشته باشید که وسایل منزل شما باید تناسب و هماهنگی با ابعاد منزلتان داشته باشد. شما نمی توانید از مبل های بزرگ برای پذیرایی کوچک استفاده نمایید. در این صورت باعث می شوید تا خانه شما خفه باشد و دیگر وسیله ها نیز در شلوغی گم شود. انتخاب درست ابعاد وسایل خانه باعث میشود تا در هزینه های خرید نیز صرفه جویی کنید. نیاز نیست تمام مبلمان خود را ست کنید. شما می توانید از مبل هایی با یک طرح و میز ناهار خوری با طرح دیگر بهره ببرید و اجباری برای انتخاب ست آن ها وجود ندارد چرا که هر کدوم بخش مجزایی از پذیرایی شما را اشغال خواهد کرد.

دسته بندی مقاله
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

211+ محصولات
27+ سفارشات تکمیل شده
144+ کاربران
132+ مطالب وبلاگ
اطلاعات تماس

جناب آقای مواسات : 09121820838

سرکار خانم فلاحتکار : 09125802855

شماره شو روم : 02191091221

ایمیل مجموعه : info@parapetplus.com

آدرس شو روم: تهران – بازار مبل خلیج فارس – طبقه اول – پلاک 52 – مبلمان کاناپو

عضویت در خبرنامه
نمادهای اعتماد
نماد اعتماد سایت پاراپت پلاس
سبد خرید

سبد خرید شما خالی است.

ورود به سایت